Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo

Są takie dni, w których nic się nie układa. Masz dość siebie i całego świata, który robi wszystko na złość tobie. Wszystko się na ciebie uwzięło i działa tak, żeby spośród wszystkich ludzi na świecie to właśnie tobie było najgorzej. Nie chce ci się wstawać co rano z łóżka. Ba, nawet zwleczenie się późnym popołudniem może stanowić problem. Znika potrzeba jedzenia. Znika potrzeba utrzymywania kontaktu z kimkolwiek. Łącznie z samym sobą. Chcesz zniknąć tez ty. Znasz to?

Pewnie znasz, skoro jesteś na tej stronie.

Musisz wiedzieć tylko jedno. Nie jesteś pierwszym człowiekiem, który się tak czuje i na pewno nie ostatnim. Depresja to choroba. I jak każda choroba wymaga specjalistycznego podejścia i leczenia. Co jeśli ci powiem, że te wszystkie twoje najgorsze myśli i uczucia, to nie ty, tylko choroba, która wrzuca cię w tak trudne emocje i stawia przed tak skomplikowanymi wyborami?

Jeśli już to jesteś, to zamiast czytać o tym wszystkim, przez co znalazłeś tę stronę, porozmawiaj ze specjalistą. Nic przez to nie stracisz. Zrobisz to anonimowo. A jeśli zyskasz? To dobrze. Przecież o to chodzi, skoro wierzysz, że już gorzej być nie może.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia

800 112 800 – Telefon Nadziei dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

800 12 12 12 – Rzecznik Praw Dziecka

CC BY-NC-SA 4.0 Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo by Karol Krzyczkowski is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: