Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Filantropia dla każdego – nie mów, że cię nie stać!

Prawdziwie niezależne organizacje pozarządowe, które są w stanie budować ruch obywatelski, to organizacje, które nie są zależne od gratów samorządowych i rządowych. I dzięki tobie takich organizacji prawie nie ma.

Dlaczego dzięki tobie? Czy pozwoliłeś jakiejś organizacji zbudować swój kapitał żelazny – czyli fundusz, który odpowiednio zainwestowany dostarcza dochodu przeznaczonego na finansowanie działalności? Czy uważasz, że zbiórka WOŚP i 1% już cię rozgrzesza na cały rok i nie musisz nic nikomu dawać?

Społeczeństwo obywatelskie ma to do siebie, że musi się samo zorganizować. Nikt za nas tego nie zrobi. Nie myśl, że rząd, a tym bardziej ten rząd – ceniący ignorancję – w jakikolwiek sposób takie społeczeństwo będzie wspomagał i rozwijał.

Podstawą społeczeństwa są silne i niezależne organizacje. Pora pomóc im w zbudowaniu ich siły i niezależności. Pora się na nie dobrowolnie opodatkować.

Zaloguj się teraz do swojego banku i ustaw stały przelew na wybraną organizację społeczną np. 10/20/50 zł lub 1% zarobków co miesiąc/kwartał. Tylko nie pierdziel, że cię na to nie stać!

Sam wybierz organizację, której chcesz przekazywać fundusze – bliską twoim zainteresowaniom, taką, z której pomocy korzystasz, czy taką, której inicjatywy uważasz za cenne. Ogólnopolską albo lokalną. Albo taką, którą znasz, bo jesteś jej wolontariuszem. To Twój wybór.

Ja finansuję co miesiąc:

Uważasz, ze to mało? 10 takich osób jak ja rocznie przekazałoby 9000 zł darowizn – a to już jest wielkość małego grantu. Ma zadziałać efekt skali, a nie wielkość przelewu.

Twoja kolej.

Aktualizacja

Po tym jak TVPiS zaczęła szkalować Szkołę Liderów, której jestem absolwentem, do comiesięcznych zleceń doszło:

CC BY-NC-SA 4.0 Filantropia dla każdego – nie mów, że cię nie stać! by Karol Krzyczkowski is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: