Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Gdzie warto być, czyli kanibalizacja konferencji na temat wolontariatu w 2017

Nadchodzi Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku wypadałoby zmienić jego nazwę na „Dzień Kanibalizacji Tematu Wolontariatu”. Poniżej ściągawka z tego, gdzie organizowane są konferencje w najbliższym czasie.

Koniec roku, a właściwie czas od połowy września do świąt, to czas pracy na wysokich obrotach w każdej organizacji pozarządowej i firmie – i piszę to z doświadczenia pracy w ngo oraz organizacji współpracującej z biznesem.

Wszyscy mamy roboty po kokardkę. Zorganizowanie jakiegokolwiek spotkania albo konferencji graniczy niemal z cudem. Wszystkie fajniejsze lokale są już pozajmowane. Nawet, jak nam się uda znaleźć miejsce, to pojawią się problemy ze skompletowaniem ludzi – bo nawet jak się zgłoszą, to może im coś wypaść. Albo nie zgłoszą się, bo już coś mają w grafiku. Wie to każdy, kto kiedykolwiek planował jakieś większe wydarzenie w tym okresie.

Na domiar złego 5 grudnia wypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, więc w okolicach początku grudnia organizowane są wszystkie ciekawsze konferencje, które ocierają się o temat wolontariatu. Przez wcześniejsze 10 miesięcy nie odbywa się za to nic, bo wtedy wszyscy mamy i czas, i energię, żeby w takich konferencjach uczestniczyć…

Dlatego mam mały apel do wszystkich organizujących konferencje o wolontariacie w Polsce:

Ogarnijcie się i przestańcie robić konferencje o wolontariacie od święta! Macie na to cały rok, więc przestańcie wszystko upychać w grudniu. Jak już musicie, to przynajmniej zapewnijcie dostęp do konferencji on-line albo nagrywajcie sesje, bo inaczej stracicie możliwość przekazania całej ciekawej wiedzy wygenerowanej podczas tych konferencji wszystkim tym, którzy chcieli by, ale z różnych przyczyn nie mogą w nich uczestniczyć.

Nie stać nas na to, żeby marnować wiedzę i energię. Nie rozwiniemy w ten sposób wolontariatu w Polsce. Wolontariat potrzebuje was nie tylko w grudniu!

Bo oprócz uczestniczenia w konferencjach, w tym okresie też musimy zadbać o naszych wolontariuszy – w końcu to ich święto.

Lista konferencji na temat wolontariatu w końcówce 2017

Jeśli wiecie o jakiejś konferencji na temat wolontariatu, odbywającej się w najbliższym czasie, której tu nie ma, to podeślijcie informacje w komentarzu. Poklnę sobie pod nosem na termin i dorzucę do spisu.

CC BY-NC-SA 4.0 Gdzie warto być, czyli kanibalizacja konferencji na temat wolontariatu w 2017 by Karol Krzyczkowski is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: