Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Ściągawka z pisania wniosków

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w pracach komisji oceniających wnioski w jednym w warszawskich konkursów. Polecam takie doświadczenia, bo pokazują jak pisać dobre wnioski oraz jakie problemy mają organizację w przelewaniu swoich pomysłów na papier.

Do dobrego wniosku nie trzeba dużo – w przypadku mojego konkursu przechodziły oferty, w których opis zawężony był do kilku zdań. Ale były to zdania, które opisywały wszystko jak należy.

Jeśli chcecie doskonalić swój warsztat, to polecam lekturę kilku wpisów z bloga. Moje ostatnie doświadczenie pokazuje, że niedociągnięcia w tych zakresach najbardziej wpływają na ocenę punktowa wniosku.

Krótki wpis o krótkiej charakterystyce – co to jest streszczenie we wniosku i po co w nim jest oraz jak do niego podejść.

Produkt, rezultat, efekt, oddziaływanie – czym to jeść? – czym kończy się projekt i czym się różni produkt od efektu?

Promocja w projektach – jak i po co promuje się projekt?

Prosty sposób na ewaluację wydarzeń kulturalnych – jak ewaluować wydarzenia, gdzie jest dużo ludzi i nikt nie poświęci czasu na wypełnienie ankiety.

Jak dobrze zaprezentować potencjał organizacji we wniosku o dotację – czyli skąd oceniający wiedzą, że damy sobie rade z projektem?

Jak wycenić wolontariat jako wkład własny do projektów? – czyli skąd się bierze  wkład własny pozafinansowy.

Może wam się również przydać…

Jak już zbierzecie te wszystkie informacje i przygotuje się do składania nowych wniosków, to dobrze stworzyć sobie System szybkiego reagowania na ogłoszenia konkursowe.

Jeśli wam się uda, to na pewno przyda wam się kilka wskazówek na temat tego jak komunikować się z mediami i jak w komunikacji mogą was wesprzeć wasi wolontariusze. Warto też sprawdzać co piszą o naszym projekcie w mediach.

Jeśli grantodawca obetnie wam budżet zawsze możecie szukać wsparcia wśród społeczności, albo uzupełnić swój grant o dotację z fundacji korporacyjnej, szczególnie że w niektórych przypadkach to społeczność decyduje na jakie projekty przeznaczane są środki.

Jeśli w ramach projektu wspierają was wolontariusze, to pamiętajcie o tym, żeby im podziękować.

A jeśli tym razem wam się nie uda pozyskać dotacji, to w szczytnym celu możecie rwać włosy z głowy 😉

CC BY-NC-SA 4.0 Ściągawka z pisania wniosków by Karol Krzyczkowski is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

2 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: