Press "Enter" to skip to content

O mnie

 

Nazywam się Karol Krzyczkowski

Od 2004 działam w trzecim sektorze. Byłem związany przede wszystkim z Centrami Wolontariatu, z którymi współpracowałem od początku mojej trzeciosektorowej kariery (Kielce, Warszawa, Gdańsk), ale współpracowałem również jako wolny strzelec z różnymi innymi inicjatywami.

Moja praca skupia się wokół planowania i przygotowywania projektów, ich koordynacji, administracji oraz rozliczania. Dodatkowo „siedzę w technologii”, więc media społecznościowe, portale i internet to dla mnie codzienność. Prowadzę również szkolenia – skupione przede wszystkim na zarządzaniu projektami w ngo.

Poza pracą biegam w maratonach, lubię wegetariańską kuchnię, kolekcjonuję komiksy, bawię się WordPressem i udzielam się w różnych wolontariatach – bo to lubię. Od listopada 2015 realizuję się jako tata.

Moje sukcesy

Jako wolontariusz brałem udział w opracowaniu modeli i narzędzi w ramach projektu Modelowy Wolontariat realizowanego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA.

W 2013 roku napisałem rozdział dotyczący współpracy z wolontariuszami do książki Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie „To działa!”

Zostałem uhonorowany przez Prezydenta RP podczas Gali Barwy Wolontariatu 2012 – podobnie jak pozostałe 3,5 tysiąca wolontariuszy UEFA EURO 2012.

W roku 2012 stworzyłem i dzięki uprzejmości Centrum Wolontariatu w Warszawie do dziś administruję stroną bibliotekawolontariatu.pl – największym zbiorem bezpłatnych książek, publikacji i dokumentów na temat wolontariatu w Polsce.

W latach 2012-13, jako pracownik Centrum Wolontariatu w Warszawie współtworzyłem Program Wolontariatu Długoterminowego – pierwsze pilotażowe wdrożenie wolontariatu długoterminowego w Polce. Moja praca polegała na stworzeniu zasad programu i konkursu grantowego dofinansowującego pobyt wolontariuszy. Projekt był dofinansowany w ramach Komponentu Wolontariatu Długoterminowego PO FIO jako jeden z 3 pilotaży w Polsce, a w wyniku oceny merytorycznej wniosków otrzymał najwyższą ilość punktów od ekspertów.

W latach 2011-13 byłem ekspertem oceniającym wnioski w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Moja praca w komisjach konkursowych polegała na ocenie merytorycznej wniosków złożonych w otwartych konkursach ofert realizowanych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

W latach 2010-12, jako pracownik Centrum Wolontariatu w Warszawie współkoordynowałem program Świąteczna Aukcja Charytatywna realizowany przez PTC Sp. z o.o. (obecnie T-mobile). W ramach mojej pracy przebudowałem fundusz grantowy dla organizacji pozarządowych będący częścią Aukcji. W 2010 roku Świąteczna Aukcja Charytatywna została doceniona przez PKPP Lewiatan jako Dobra Praktyka CSR (pdf).

Jestem człowiekiem roku 2006 według magazynu Time.

Publikacje

Moja praca

Współpraca

Dotychczas współpracowałem jako pracownik lub jako wolontariusz z takimi organizacjami jak:

Gdzie się pojawiałem

Media

Konferencje i spotkania

Zdjęcie zrobił mi ktoś podczas Central Open Data Hackathon 15 marca 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Niestety nie wiem kto, a chętnie bym o tym poinformował.

Zapisz

%d bloggers like this: