Press "Enter" to skip to content

Wolontariat pracowniczy

Do realizacji projektu potrzebne nam są trzy rzeczy: zasoby ludzkie – żeby miał kto ten projekt realizować, zasoby rzeczowe – żeby było czym ten projekt realizować i zasoby finansowe – żeby było za co ten projekt realizować, a w szczególności żeby było za co zaangażować zasoby ludzkie i czy zapłacić za zasoby rzeczowe. Najważniejszą rzeczą jest pozyskanie zasobów finansowych – jeśli są, to za pozostałe zasoby można zapłacić. Jest to o tyle powszechne podejście do realizacji projektów, że w praktyce „przygotowanie projektu” jest dla nas tożsame z „pozyskiwaniem dotacji”.

Jednak takie myślenie wpędza nas w ślepy zaułek. Czy jeśli zamiast wynajdywać finanse można pozyskać bezpośrednio zasoby ludzkie i zasoby rzeczowe, to czy można zrealizować działanie bez pozyskiwania finansów?

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to zapraszam do lektury moje go wpisu.

Crowdraising – realizacja działań przez pozyskanie ludzi

Firmy i instytucje prowadzące programy wolontariatu pracowniczego

Ostatnia aktualizacja 2016.10.10

Lista może być niekompletna z powodu nie promowania wolontariatu pracowniczego przez niektóre prowadzące go firmy. Jeśli znaleźliście coś, co powinno się na niej znaleźć, to zachęcam do podzielenia się tym w komentarzach. Kolejność firm przypadkowa.

2 komentarze

    • Karol Krzyczkowski
      Karol Krzyczkowski 7 listopada 2016

      Myślę, że odziedziczyli program wolontariatu pracowniczego po ING, bo byli kiedyś jedną firmą. Link dodaję.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: