Naciśnij “Enter” aby skoczyć do treści

Wiedza na wyciągnięcie ręki

Jeśli przestaniesz się rozwijać, to na pewno nie staniesz ze swoją wiedzą w miejscu. Zaczniesz się cofać, bo cały świat dookoła ciebie nie przestanie się rozwijać. I zdziwisz się jak szybko twoja wiedza się dewaluuje i staje się przestarzała.

W listopadzie 2015 napisałem o nowej technologii, jaką był Periscope – możliwość nadawania przez swój telefon komórkowy transmisji video. Dziś ta technologia wypada z rynku, bo skutecznie zastąpił ją mechanizm transmisji live Facebooka. Wtedy to była nowość, którą warto się było zainteresować, a dziś właściwie nie ma co po ten wpis sięgać.

To samo dzieje się z całą nasza wiedza o działaniu w trzecim sektorze. Jeśli coś przegapimy to po prostu wypadniemy z rynku. Warto więc się ciągle uczyć, szukać nowych inspiracji i innowacji, które możemy wykorzystać w naszej pracy.

Jeśli nie wiesz gdzie i po co sięgnąć, to polecam sprawdzone źródła, z których sam korzystam.

Na początek polecam nagrane webinaria – seminaria prowadzone online. Moim zdaniem są o wiele bardziej efektywne niż suche artykuły i gołe prezentacje ze SlideShare.

Tematy webinariów są różne i dotyczą bardzo szeroko pojmowanych działań sektora społecznego – więc niezależnie od tego czy jestem koordynatorem, czy wolontariuszem, to powinieneś wśród nich znaleźć coś dla siebie.

Poniżej linki do playlist. W sumie wychodzi tego jakieś 200 filmów trwających średnio około 1 godziny.

Webinaria

No to życzę miłego oglądania – niech to zastąpi ci na chwilę seriale 😉

A może znasz inne miejsca z zapisanymi webinariami? Napisz mi w komentarzu – dodam je do listy.

CC BY-NC-SA 4.0 Wiedza na wyciągnięcie ręki by Karol Krzyczkowski is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: